Menu
Klubnyt 14. januar kl. 22:37
Strandens Futsal Strandens Futsal er en realitet
Live kampe

Sponsorer

Klubbens kampprogram
Maj 2017
28.
søndag
10.18
Greve Fodbold (1)
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (07) 3 - Forårsserie 28/5 • Pulje 5
Ishøj Idrætscenter
SB 50 Ishøj
Ishøj Idrætscenter
28.
søndag
10.18
RB 1906 (2)
Herrer
U6
U6 drenge 3-mands (11) - 28. maj • Pulje 19
Tune Stadion
SB 50 Ishøj (1)
Tune Stadion
28.
søndag
10.36
SB 50 Ishøj (1)
Herrer
U6
U6 drenge 3-mands (11) - 28. maj • Pulje 19
Tune Stadion
Tune IF (2)
Tune Stadion
28.
søndag
11.00
SB 50 Ishøj
Herrer
Senior
Serie 4 • Pulje 6
Ishøj Idrætscenter
Lejerbo BK
Ishøj Idrætscenter
28.
søndag
11.00
SB 50 Ishøj
Herrer
Senior
Serie 6 - Forår • Pulje 3
Ishøj Idrætscenter
Islev BK
Ishøj Idrætscenter
28.
søndag
11.00
Brøndbyernes IF
Herrer
U11
U11 Drenge 4 begynder 8-mands (06) Forår • Pulje 4
Brøndby Stadion
SB 50 Ishøj
Brøndby Stadion
28.
søndag
11.12
SB 50 Ishøj
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (07) 3 - Forårsserie 28/5 • Pulje 5
Ishøj Idrætscenter
Ishøj BK
Ishøj Idrætscenter
28.
søndag
11.30
SB 50 Ishøj (1)
Herrer
U6
U6 drenge 3-mands (11) - 28. maj • Pulje 19
Tune Stadion
RB 1906 (2)
Tune Stadion
28.
søndag
11.48
Tune IF (2)
Herrer
U6
U6 drenge 3-mands (11) - 28. maj • Pulje 19
Tune Stadion
SB 50 Ishøj (1)
Tune Stadion
28.
søndag
12.06
SB 50 Ishøj
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (07) 3 - Forårsserie 28/5 • Pulje 5
Ishøj Idrætscenter
Gladsaxe-Hero BK (2)
Ishøj Idrætscenter
28.
søndag
12.42
BK Avarta
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (07) 3 - Forårsserie 28/5 • Pulje 5
Ishøj Idrætscenter
SB 50 Ishøj
Ishøj Idrætscenter
29.
mandag
18.30
SB 50 Ishøj
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 4 (04) Forår • Pulje 3
Ishøj Idrætscenter
Rosenhøj BK
Ishøj Idrætscenter
29.
mandag
19.00
Herlev IF
Herrer
Oldboys/girls
Old boys 2 • Pulje 3
Herlev Stadion
SB 50 Ishøj
Herlev Stadion
29.
mandag
19.00
LSF
Herrer
Superveteran
Superveteran 11-mands - Forår • Pulje 2
Ledøje Idrætscenter
SB 50 Ishøj
Ledøje Idrætscenter
30.
tirsdag
17.30
SB 50 Ishøj
Herrer
U11
U11 Drenge 3 8-mands (06) Forår • Pulje 5
Ishøj Idrætscenter
RB 1906 (1)
Ishøj Idrætscenter
31.
onsdag
19.00
Vallensbæk IF (2)
Herrer
Senior
8-Herresenior 1 - Forår • Pulje 4
Vallensbæk Idrætscenter
SB 50 Ishøj
Vallensbæk Idrætscenter
31.
onsdag
19.00
SB 50 Ishøj
Herrer
Veteran
8-Veteran 1 - Forår • Pulje 2
Ishøj Idrætscenter
Glostrup
Ishøj Idrætscenter
31.
onsdag
19.00
SB 50 Ishøj
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 3 (04) Forår • Pulje 5
Ishøj Idrætscenter
Albertslund BS 72
Ishøj Idrætscenter
Juni 2017
3.
lørdag
10.00
SB 50 Ishøj
Herrer
U11
U11 Drenge 3 8-mands (06) Forår • Pulje 5
Ishøj Idrætscenter
BK Vest, Rødovre
Ishøj Idrætscenter
4.
søndag
10.00
SB 50 Ishøj
Herrer
U11
U11 Drenge 4 begynder 8-mands (06) Forår • Pulje 4
Ishøj Idrætscenter
Taastrup FC
Ishøj Idrætscenter
4.
søndag
11.00
SB 50 Ishøj
Herrer
Senior
Serie 4 • Pulje 6
Ishøj Idrætscenter
New City, Hvidovre
Ishøj Idrætscenter
4.
søndag
11.00
Brøndbyernes IF (1)
Herrer
Senior
Serie 6 - Forår • Pulje 3
Brøndby Stadion
SB 50 Ishøj
Brøndby Stadion
6.
tirsdag
18.30
Albertslund IF (2)
Herrer
U11
U11 Drenge 3 8-mands (06) Forår • Pulje 5
Albertslund Stadion
SB 50 Ishøj
Albertslund Stadion
7.
onsdag
19.00
SB 50 Ishøj
Herrer
Senior
8-Herresenior 1 - Forår • Pulje 4
Ishøj Idrætscenter
Egevoldens Idræts Club
Ishøj Idrætscenter
7.
onsdag
19.00
Karlslunde IF
Herrer
Veteran
8-Veteran 1 - Forår • Pulje 2
Karlslunde Stadion
SB 50 Ishøj
Karlslunde Stadion
7.
onsdag
19.00
SB 50 Ishøj
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 4 (04) Forår • Pulje 3
Ishøj Idrætscenter
Greve Fodbold
Ishøj Idrætscenter
7.
onsdag
19.00
Brøndby Strand IK
Herrer
U11
U11 Drenge 4 begynder 8-mands (06) Forår • Pulje 4
Langbjergskolen
SB 50 Ishøj
Langbjergskolen
8.
torsdag
19.00
SB 50 Ishøj
Herrer
Oldboys/girls
Old boys 2 • Pulje 3
Ishøj Idrætscenter
Rosenhøj BK
Ishøj Idrætscenter
8.
torsdag
19.00
BK Avarta
Herrer
Superveteran
Superveteran 11-mands - Forår • Pulje 2
Espelundens Idrætsanlæg
SB 50 Ishøj
Espelundens Idrætsanlæg
10.
lørdag
10.00
KFUM BK, Roskilde (2)
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (09) begynder - 10.juni Medaljes • Pulje 3
Lillevang Idrætscenter
SB 50 Ishøj (2)
Lillevang Idrætscenter
10.
lørdag
10.00
Fløng-Hedehusene
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (09) begynder - 10.juni Medaljes • Pulje 4
Lillevang Idrætscenter
SB 50 Ishøj (1)
Lillevang Idrætscenter
10.
lørdag
10.18
SB 50 Ishøj
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (08) 2 - 10.juni Medaljestævne • Pulje 8
Østervangsbanerne
Taastrup FC
Østervangsbanerne
10.
lørdag
10.18
SB 50 Ishøj
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (08) 3 - 10.juni Medaljestævne • Pulje 11
Greve Idræts Center
B. 1973, Herlev
Greve Idræts Center
10.
lørdag
10.36
SB 50 Ishøj (2)
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (09) begynder - 10.juni Medaljes • Pulje 3
Lillevang Idrætscenter
IS Skævinge
Lillevang Idrætscenter
10.
lørdag
10.36
SB 50 Ishøj (1)
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (09) begynder - 10.juni Medaljes • Pulje 4
Lillevang Idrætscenter
Helsinge Fodbold (2)
Lillevang Idrætscenter
10.
lørdag
10.36
SB 50 Ishøj
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (10) - 10. juni Medaljestævne • Pulje 30
NyBolig Park
Greve Fodbold (11)
NyBolig Park
10.
lørdag
10.54
Gundsølille SGIF
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (08) 2 - 10.juni Medaljestævne • Pulje 8
Østervangsbanerne
SB 50 Ishøj
Østervangsbanerne
10.
lørdag
10.54
Albertslund IF
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (08) 3 - 10.juni Medaljestævne • Pulje 11
Greve Idræts Center
SB 50 Ishøj
Greve Idræts Center
10.
lørdag
11.12
Bagsværd BK (1)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (10) - 10. juni Medaljestævne • Pulje 30
NyBolig Park
SB 50 Ishøj
NyBolig Park
10.
lørdag
11.30
Helsinge Fodbold (1)
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (09) begynder - 10.juni Medaljes • Pulje 3
Lillevang Idrætscenter
SB 50 Ishøj (2)
Lillevang Idrætscenter
10.
lørdag
11.30
KFUM BK, Roskilde (1)
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (09) begynder - 10.juni Medaljes • Pulje 4
Lillevang Idrætscenter
SB 50 Ishøj (1)
Lillevang Idrætscenter
10.
lørdag
11.30
Gundsømagle IF
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (08) 2 - 10.juni Medaljestævne • Pulje 8
Østervangsbanerne
SB 50 Ishøj
Østervangsbanerne
10.
lørdag
11.30
Greve Fodbold (1)
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (08) 3 - 10.juni Medaljestævne • Pulje 11
Greve Idræts Center
SB 50 Ishøj
Greve Idræts Center
10.
lørdag
11.48
SB 50 Ishøj (2)
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (09) begynder - 10.juni Medaljes • Pulje 3
Lillevang Idrætscenter
KFUM BK, Roskilde (2)
Lillevang Idrætscenter
10.
lørdag
11.48
SB 50 Ishøj (1)
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (09) begynder - 10.juni Medaljes • Pulje 4
Lillevang Idrætscenter
Fløng-Hedehusene
Lillevang Idrætscenter
10.
lørdag
11.48
SB 50 Ishøj
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (10) - 10. juni Medaljestævne • Pulje 30
NyBolig Park
Rishøj Boldklub
NyBolig Park
10.
lørdag
12.24
SB 50 Ishøj
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (08) 2 - 10.juni Medaljestævne • Pulje 8
Østervangsbanerne
Fløng-Hedehusene
Østervangsbanerne
10.
lørdag
12.24
SB 50 Ishøj
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (08) 3 - 10.juni Medaljestævne • Pulje 11
Greve Idræts Center
Høje Tåstrup IF
Greve Idræts Center
10.
lørdag
12.24
Taastrup FC (1)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (10) - 10. juni Medaljestævne • Pulje 30
NyBolig Park
SB 50 Ishøj
NyBolig Park